Ďalšie aktivity združenia Hurikánu

Okrem tu mnohokrát spomínaného projektu s orchestrom má Hudobná spoločnosť Hurikán za sebou niekoľko ďalších aktivít, ktoré súvisia s podporou rozvoja kultúry na v regióne. 

Projektom, ktorý sa konal každoročne v letných mesiacoch od roku 2014 bolo "Rockové popoludnie v Jenkovciach", kde kapela Hurikán vystupovala ako hosť a taktiež sa podieľala pri jeho organizácii so starostom obce Jenkovce - Jaroslavom Andrém samozrejme za podpory Košického samosprávneho kraja ďalších sponzorov. Na tomto koncerte sa mohli zúčastniť regionálne kapely mladé, začínajúce aj tie staršie a prezentovať svoju hudbu širokej verejnosti, ktorá mala neobmedzený vstup na podujatie. Každý rok na podujatie prijali pozvanie aj známi interpreti ako napr.: Tomáš Bezdeda, Andrea Zimányiová a ďalší. Mnohokrát podujatie podporil a zavítal naň aj rodák obce Jenkovce, dlhoročný priateľ skupiny Hurikán a v súčasnosti významná osobnosť slovenskej hudobnej scény - Adrián Kokoš (dirigent slovenského rozhlasu), ktorý dirigoval oba koncerty skupiny Hurikán s orchestrom v rokoch 2018 a 2019. 

Ďalšie fotky z tohto ale aj ďalších podujatí nájdete v našej "Fotogalérii" a videa z vystúpenia skupiny Hurikán v sekcii "Ostatné videá".


Na koncerte s orchestrom vystúpil aj detský spevácky zbor ProMusica - Magnólia z Michaloviec. Spolupráca skupiny hurikán s týmto svetovým telesom však začala už oveľa skôr a v tejto zostave sa odohralo niekoľko spoločných vystúpení v duchu výchovných, či vianočných koncertov po základných a stredných školách ako aj v MsKS Michalovce, či Sobrance. Naposledy sa konal Vianočný koncert v roku 2019 v sále Zlatý býk v Michalovciach po koncerte s orchestrom.


Ako členovia združenia dlhodobo pomáhame pri ozvučovaní rôznych podujatí. Aj za pomoci Košického samosprávneho kraja sme "vynovili" zvukovú techniku, aby sa kvalita zvuku zlepšila a zážitok z vystúpenia posunul na vyššiu úroveň. 

Ozvučovali sme napr. Rusínsky Nový rok, či Vianočný program ZŠ s MŠ Porúbka, ale aj mnoho ďalších podujatí.

Pri ozvučovaní si sem-tam aj sami zahráme, ako to bolo napr. v obci Záhor na MDŽ, či pri vysielaní relácie Rozhlasu STV Zahrajte mi túto...

V obci Bežovce sme ozvučovali obecné akcie ako napr. Dožinkové slávnosti a pod.


Nezabúdame ani na našich priateľov, ktorí už nie sú medzi nami a jedným z nich je aj človek, ktorý sa významným spôsobom zaslúžil o zachovanie a rozvoj kultúry v našom regióne - Július Knapp a na jeho počesť sa pravidelne koná podujatie "Julove pripovidki", kde samozrejme nesmieme chýbať. Jeho básne sú neoddeliteľnou súčasťou mnohých našich vystúpení. 


V našom nahrávacom štúdiu sme pomohli už mnohým interpretom a hudobným skupinám splniť si svoj sen a nahrať vlastné piesne, či CD albumy. Pomáhame aj s aranžmánmi a hudobnými podkladmi k nahrávaným skladbám. 


V rámci školských aktivít náš líder - Miro Greguš zhudobnil, nahral a naspieval pieseň "Škola nás volá" pre ZŠ Bežovce do videoklipu.